Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Do Norwegii z Ventorem. Przygoda życia uczniów „Mechanika”

30 czerwca br. absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, młodociani pracownicy firmy Ventor pod opieką Pawła Miłosza i Waldemara Czerneckiego – nauczycieli dębickiego „Mechanika” wyjechali w podróż do Norwegii. Trasa wyjazdu wiodła przez Świnoujście Ystad Oslo do Stord. Celem wyprawy była stocznia w Stord, w której funkcjonuje firma Aker Solutions AS zatrudniająca ludzi z całego świata. W tym gronie znajdują się także pracownicy firmy Ventor, której prezes Janusz Urbanik przywitał młodych dębiczan na miejscu w norweskiej stoczni.

Firma Aker Solution zatrudnia na całym świecie około 16 000 pracowników. W stoczni zacumowany jest okręt Johan Castberg, będący przetwórnią ropy naftowej. Wymiary statku to około 300 m x 70 m. W nieodległej przyszłości statek będzie zakotwiczony przy polu naftowym w północnych fiordach Norwegii. Nasi młodzi pracownicy mieli okazję odwiedzić stocznię i zobaczyć warunki pracy w jakich przyjdzie im w przyszłości działać.

Podczas wizyty w blacharni stoczniowej spotkali starszego kolegę który dwa lata temu kończył naszą szkołę i z powodzeniem pracuje teraz w stoczni Stord. Pracuje on w systemie rotacyjnym (dwa tygodnie w stoczni i trzy tygodnie wypoczywa w kraju). Szef warsztatu zachęcał młodych absolwentów do dalszej pracy i oczekuje na ich przybycie do stoczni w charakterze pracowników.

Wycieczka uczniów „Mechanika” miała również charakter turystyczno-krajoznawczy. W drodze powrotnej zwiedziliśmy miasto Bergen oraz podziwialiśmy piękne krajobrazy, góry, fiordy. Niezapomnianym przeżyciem dla uczestników wyprawy była podróż promem Mazovia przez Bałtyk na trasie Świnoujście Ystad.

Prezes Firmy Ventor Janusz Urbanik nadmienił, że jest to pierwsza wycieczka jego młodocianych pracowników do Norwegii po okresie pandemii, ale z pewnością odbędą się kolejne dla młodszych uczniów. Wycieczka podczas której uczniowie z opiekunami przejechali ponad 4500 kilometrów pozostawiła w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia. Absolwenci ufają, że niedługo będą tam mogli podróżować jako pracownicy firmy Ventor. Wszyscy uczniowie absolwenci chętni do pracy będą zatrudnieni w zakładzie blacharskim w Straszęcinie.

źródło: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy / Ventor

Dołącz do najlepszych Ventor

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.