Previous
Next
Previous
Next

Region. Pociski przeciwlotnicze pochodzące najprawdopodobniej z II wojny światowej znalezione podczas grzybobrania

Pociski przeciwlotnicze, pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione podczas grzybobrania, na terenie kompleksu leśnego w Pawłowej. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska, a o niewybuchach powiadomili saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.

W środę przed godz. 16, dyżurny przeworskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu  11 niewybuchów. O znalezisku poinformował policjantów mężczyzna, który był na grzybobraniu w kompleksie leśnym w miejscowości Pawłowa. Policyjny pirotechnik  ustalił, że są to prawdopodobnie pociski przeciwlotnicze pochodzące z czasów II wojny światowej.
O znalezisku powiadomiono 21 Batalion Rozminowania w Rzeszowie.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.