Previous
Next
Previous
Next

Tak w 2003 roku LKS Igloopol świętował 25 lecie swojego istnienia i pożegnalny mecz Leszka Pisza – ZDJĘCIA

W tym roku LKS Igloopol świętuje 45-lecie swojego istnienia. My wracamy do archiwalnego materiału, który ukazał się w wrześniowym numerze „Przeglądu Dębickiego” w 2003 roku.

Ćwierć wieku LKS Igloopol

Kilka tysięcy ludzi przybyło na stadion miejski w Dębicy, aby zobaczyć pożegnalny mecz Leszka Pisza – wychowanka dębickiej Wisłoki, a później czołowego zawodnika Igloopolu. Leszek Pisz ma za sobą także 14 występów w reprezentacji narodowej, dla której zdobył jedną bramkę. W swojej karierze grał też w barwach Legii Warszawa, Motoru Lublin, PAOK-u Saloniki, PAE Kavaala, Paniliakosu Pyrgos, Śląska Wrocław i Pogoni Staszów.

Na dębickim stadionie w meczu, który był kulminacyjnym punktem z dużą pompą zorganizowanych obchodów 25-lecia LKS Igloopol, spotkały się zespoły Gości Leszka Pisza i Legii Warszawa. Kibice ponownie mogli zobaczyć całą plejadę gwiazd, między innymi jedynego zawodnika, który będąc piłkarzem Igoopolu wywalczył srebrny medal olimpijski.

Mowa oczywiście o Aleksandrze Kłaku, który mimo wyczerpującej podróży z Belgii jak przed laty zachwycał swoimi golkiperskimi interwencjami w bramce biało-niebieskich. Na boisku w regulaminowym czasie padł wynik remisowy 2-2, a o wyniku przesądziły rzuty karne, w których lepsi o jedno trafienie okazali się legioniści. Główny aktor spotkania Leszek Pisz zanotował dwa trafienia – jedno w trakcie gry, a później nie zmarnował swojej szansy w rzutach karnych.

Przegląd Dębicki wrzesień 2003

źródło: Przegląd Dębicki 2003

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.