Do Dębicy dotarły maseczki ochronne z chińskiego Nanhai

Do dębickiego ratusza dotarło 20 tysięcy maseczek ochronnych od zaprzyjaźnionego z Dębicą chińskiego miasta Nanhai. Jest to pomoc dla Dębicy w ramach walki z pandemią COVID-19. Maseczki, które zostały przekazane nieodpłatnie mają zostać rozdystrybuowane wśród mieszkańców, miejskich jednostek oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

„W marcu, kiedy koronawirus dotarł do Polski, burmistrz Mariusz Szewczyk zwrócił się do władz chińskiego Nanhai z prośbą o wsparcie naszego miasta w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. W odpowiedzi, władze zaprzyjaźnionego Nanhai przekazały darowizną wyposażenie ochrony osobistej w postaci masek ochronnych. W sumie otrzymaliśmy bezpłatnie 20 tysięcy sztuk maseczek medycznych z atestem” – można przeczytać na miejskiej stronie internetowej.

Nanhai to jeden z pięciu dystryktów podlegających władzy administracyjnej miasta Foshan. Leży w delcie Rzeki Perłowej, niedaleko Hongkongu i Makao, a od wschodu sąsiaduje z Kantonem. Mieszka w nim 2,6 mln ludzi. Ostania wizyta delegacji samorządowców, przedsiębiorców i artystów z chińskiego miasta Nanhai miała miejsce w Dębicy w sierpniu 2016 roku. Goście spotkali się w ratuszu z władzami miasta, a na dębickim Rynku zaprezentowali krótki program artystyczny.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0