-->

Edukują i organizują zbiórkę karm, kocy, zabawek, smyczy i misek dla zwierząt z przytuliska w Dębicy

Sześć uczennic III LO w Dębicy: Izabella Mosoń, Julia Kalita, Justyna Hadała, Julia Rakowska, Weronika Szczędor i Magdalena Ciołkosz zaangażowały się w realizację projektu „Na pomoc schroniskom”. 16-latki projekt realizują w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

„Celem naszego projektu jest organizacja zbiórki w przedszkolach na rzecz Przytuliska Brzozowe Ranczo. W schroniskach często brakuje pieniędzy na zakup karm, kocy, zabawek, smyczy czy misek. Zależało nam by zaangażować w to przede wszystkim dzieci, które dzięki temu wyczulają się na pomoc” – powiedziała Magdalena Ciołkosz.

Realizatorki w lutym odwiedziły 6 przedszkoli w Dębicy były to: Miejskie Przedszkole nr 8, Przedszkole nr 11, Miejskie Przedszkole nr 6, Niepubliczne Przedszkole „Happy Kids”, Miejskie Przedszkole nr 7 Niepubliczne Przedszkole „RADOŚĆ” oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej. W placówkach tych zostały zebrane materiały o wartości 4100 złotych.

„Staramy się, żeby nasze działania dały jak największy rezultat. Charytatywnie przeprowadzone zbiórki są inspirowane niesamowitym poświęceniem osób pracujących w schroniskach. Chcemy poprawić jakość życia mieszkańców przytuliska i wesprzeć ich opiekunów” – wypowiedziała się Julia Kalita jedna z realizatorek.

„Żyjąc w świecie przepełnionym wrogością zrywamy więzi międzyludzkie. Wprowadzony dystans jeszcze bardziej odsuwa nas od siebie. Nie mogąc budować relacji między sobą nakłaniamy do budowania ich z czworonogami. Zwierzęta, które żyją z nami zasługują na to co najlepsze, a my wspierając Przytulisko Brzozowe Ranczo chcemy dać im coś od nas, pokazać że nie jesteśmy tymi którzy chcą je krzywdzić a jedynie im pomóc i żyć z nimi w miłości i przyjaźni”- mówi kolejna uczestniczka projektu Julia Rakowska.

Nawiązując do sytuacji pandemicznej uczennice III Liceum podkreślają znaczenie zwierząt dla naszego rozwoju.

Jak zaznaczyła Weronika Szczędor obecna sytuacja jest ciężka nie tylko dla nas. Naszego wsparcia potrzebują również ci najbardziej bezbronni – zwierzęta znajdujące się w schroniskach.

„Bez pomocy trudno byłoby im funkcjonować, a my chcemy uwrażliwić na ten problem. Zwierzęta w schroniskach dzięki osobom które się nimi opiekują z największą starannością czują się bezpieczne. Jednak potrzebne jest im wsparcie, które trudno zapewnić w pojedynkę” – mówi Weronika.

Dziewczęta poza zbiórkami zrealizowały lekcje edukacyjną w Przedszkolu nr 11 w Dębicy, w której przestawią działania swojego projektu „Na Pomoc Schroniskom”, przybliżą historię zwierząt z Przytuliska Brzozowe Ranczo oraz wytłumaczą młodym ludziom na czym polega pomoc zwierzętom.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0