Hat trick Tomasza Puzona – dębiczanin po raz trzeci został mistrzem obu Ameryk w Karate Kyokushin.

Tomasz Puzon sięgnął w sobotę po raz trzeci w karierze po tytuł Międzynarodowego Mistrza Ameryk w Karate Kyokushin. Zawodnik IKO Nakamura Polska znakomicie zaprezentował się podczas 29th Annual „Kyokushin American International Karate Championships w Webster w stanie Nowy Jork , wygrywając przez nokaut w drugiej rundzie techniką seiken shita tsuki.

Przypomnijmy że „Jamaki” po osmiu latach nieobecności na macie powrócił w tym roku i 3 marca 2019 w Columbus Ohio wywalczył pas International Americas Champion na Arnold Clasic. Ten wielki historyczny sukces Puzona jest pierwszym takim tytułem dla Polski.
Tomasz Puzon Jamaki nie zamierza kończyć kariery i rozwija nadal swoją drogę Karate, swój pierwszy tytuł Mistrza Ameryk wywalczył dokładnie 10 lat temu w 2009 roku w Rochester , NY i powtórzył sukces w roku 2011. W tym roku cyfra 3 jest dla niego liczbą szczęśliwą bo pozytywnie zalicza egzamin na stopień mistrzowski 3 DAN a teraz wywalczył 3 raz Mistrzostwo Ameryk Karate Kyokushin.
Reprezentant Polski oprócz kariery sportowej udziela się często w mediach . Można go było zobaczyć w takich programach telewizyjnych jak „Wipeout Wymiatacze” , „Ugotowani” w TVN a także „Celebrity Splash” w Polsacie. Wspólnie z Marcinem Urbasiem prowadził popularny program w TVN Turbo „Zakład? Zakład! „. Jest pomysłodawcą Akcji „Mistrza nie zatrzymasz-Sportowcy dzieciom” i wspólnie z innymi sportowcami pomaga dzieciom utalentowanym sportowo.
„Po krótkim odpoczynku w USA wracam ostro do treningów” zdradza Tomasz Puzon . „Dostałem powołanie do reprezentacji od Shihan Piotra Sawickiego lidera IKO Nakamura Polska i już w grudniu lecę do Japonii na prestiżowy turniej International Friendship Karate Championships który odbedzie sie w Osaka. To będzie ostatni występ w tym roku i pomyślę co dalej po przerwie światecznej . Osu ! ”
Życzymy kolejnych sukcesów.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0