I ty możesz zostać członkiem Mensy: zbadaj swoje IQ profesjonalnym testem w Rzeszowie

15 grudnia br. (sobota) w Hotelu Metropolitan w Rzeszowie odbędzie się sesja testowa Mensy dla mieszkańców Podkarpacia. Organizatorem testów jest Stowarzyszenie Mensa Polska. 30 listopada br. zostały uruchomione zapisy na wspomnianą sesję. Badania, z uwagi na duże zainteresowanie, przeprowadzone zostaną w trzech turach trwających ok. godzinę każda. Jest to już druga sesja testowa organizowana w tym roku w Rzeszowie. W poprzedniej, styczniowej, wzięło udział ok. 50 osób, a kilkoro z nich uzyskało wynik pozwalający na wstąpienie do Stowarzyszenia. Warto się sprawdzić, gdyż wynik testu może zaskoczyć i otworzyć furtkę do poznania ciekawych osób, przeżycia niezapomnianych przygód czy nawet znalezienia wymarzonej pracy.

W ramach sesji przeprowadzone zostanie badanie ilorazu inteligencji (tzw. IQ), którego wynik o wartości powyżej 130 punktów w skali Wechslera umożliwia danej osobie wstąpienie do Mensy. Testy IQ prowadzone są przez wykwalifikowanych psychologów przy pomocy specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu są obiektywnym sprawdzianem zdolności i umiejętności. Badania biorą pod uwagę inteligencję abstrakcyjną i są niezależne kulturowo. Test nie składa się z zadań językowych czy matematycznych, lecz obrazkowych, dzięki czemu wynik nie zależy od wykształcenia.

Koszt udziału w teście to 50 zł, co stanowi kwotę kilkakrotnie niższą od cen podobnych badań w poradniach psychologicznych. W sesji testowej mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, a zapisów można dokonać poprzez stronę internetową Stowarzyszenia https://www.mensa.org.pl/testy/. Na miejscu potrzebny będzie dokument ze zdjęciem, oraz – w przypadku osób niepełnoletnich – pisemna zgoda rodzica lub opiekuna na wzięcie udziału w badaniu. Wszyscy chętni powinni się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Wyniki testów będą poufne i nie zostaną nigdzie opublikowane. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający jego wynik, a najlepsi zostaną zaproszeni do członkostwa w Stowarzyszeniu.

Mensa International to najstarsza i najbardziej znana organizacja non-profit zrzeszająca osoby o najwyższym ilorazie inteligencji. Została założona w Anglii w 1946 roku przez Rolanda Berrila – adwokata, i dr Lance’a Ware’a – naukowca i prawnika. Jedynym kryterium przynależności do stowarzyszenia jest IQ mieszczące się w górnych 2% populacji. Do stowarzyszenia należy ponad 134 tys. osób w ponad 100 krajach. W Polsce Mensa funkcjonuje od 1989 roku i liczy ok. 1500 członków.

Celem Stowarzyszenia jest stwarzanie swoim członkom środowiska, w którym będą mogli rozwijać swój potencjał intelektualny i zainteresowania, motywować się wzajemnie do działania, dążyć wspólnie do przeróżnych celów lub po prostu spędzać razem czas. Organizacja propaguje także wiedzę o inteligencji, a miejsce w niej znajdą zarówno umysły ścisłe jak i humanistyczne.

Swoje działania na rynkach lokalnych Stowarzyszenie realizuje poprzez tzw. Grupy Regionalne. Członkowie prężnie działającej grupy rzeszowskiej spotykają się wspólnie kilka razy w miesiącu, aby dyskutować na różne tematy, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, odwiedzać wspólnie interesujące miejsca w mieście i okolicach czy rozerwać się przy grach i łamigłówkach. „Wstąpienie do Mensy jest szansą na poznanie wielu ciekawych osób o przeróżnych zainteresowaniach i poglądach na świat, z którymi łączy nas potencjał intelektualny, dzięki czemu łatwo znaleźć z nimi wspólny język. Jako że Mensa zrzesza osoby w różnym wieku, z różnych branż i środowisk, jest świetną bazą do zawierania interesujących znajomości, poszerzania horyzontów i dyskusji na wiele tematów.” – mówi Mateusz Cząstka, koordynator GR Rzeszów.

Link do strony z zapisami: https://www.mensa.org.pl/testy/

Wszelkich dodatkowych informacji na temat Sesji testowej udziela koordynator ds. Sesji Testowych Jarosław Lubelski, e-mail: iqtest@mensa.org.pl

Informacji na temat działalności stowarzyszenia w okolicach Rzeszowa udziela koordynator Rzeszowskiej Grupy Regionalnej Mateusz Cząstka, tel. 880 008 034, e-mail: rzeszow@mensa.org.pl

źródło: mensa.org.pl