-->

Modernizacja Dziennego Domu Seniora zakończona

Trwająca od listopada 2020 r. modernizacja Dziennego Domu „Senior +” przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy dobiegła końca. Budynek, w którym do tej pory mieściła się Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy został gruntownie wyremontowany, przebudowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wkrótce odnowiona siedziba Domu Seniora zostanie oficjalnie otwarta i oddana do użytku.

Coraz bliżej do oficjalnego otwarcia Dziennego Domu „Seniora +”. Pomieszczenia są już wyremontowane, doposażone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bardzo się cieszę, że już niedługo nasi Seniorzy będą mogli spędzać czas w odnowionym miejscu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej, jak i szeregu innych inwestycji, które w ostatnim czasie zostały zakończone w naszym mieście – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

W marcu br. decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Miasto Dębica otrzymało dotację w wysokości 300 000 zł na przebudowę i wyposażenie budynku przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy w celu utworzenia Dziennego Domu „Senior +”. Modernizacja budynku, w którym do tej pory mieściła się Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. W ramach inwestycji pomieszczenia zostały przebudowane i odpowiednio doposażone, a obiekt dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż windy obsługującej dwa poziomy budynku.

Dzienny Dom ,,Senior +” zapewnia wsparcie osobom nieaktywnym zawodowo w wieku powyżej 60. roku życia i oferuje szeroki wachlarz zajęć, m.in. ruchowych, plastycznych, komputerowych, czy muzycznych. Placówka dba również o integrację seniorów ze środowiskiem lokalnym poprzez spotkania z dziećmi i młodzieżą, a także udział w wydarzeniach kulturowych i rekreacyjnych.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0