Pierogowe rozmaitości w Pustkowie

W sobotę dnia 10 sierpnia 2019r. w Pustkowie już po raz kolejny spotkali się smakosze pierogów. Inicjatorem „Święta Pieroga” jest Pani Sołtys Pustkowa – Pani Maria Mączka. Co roku Głównym Partnerem jest Firma MATEO z Dębicy na czele z Panem Prezesem Stanisławem Cabajem.

W ramach wydarzenia odbył się Przegląd Pierogów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dębica. Wszyscy obecni mieli okazję spróbować jednego z przysmaków naszej kuchni regionalnej przygotowanych na wiele różnych sposobów. W przeglądzie udział wzięły: KGW Zawada, KGW Pustków, KGW Brzeźnica, KGW Stasiówka, KGW Podgrodzie, KGW Nagawczyna, KGW Paszczyna oraz KGW Pustków-Krownice.

Na początku Zastępca Wójta Gminy Dębica pan Marek Mikrut powitał przybyłych gości. Następnie głos zabrała pani Maria Mączka – sołtys Pustkowa.

Po powitaniach wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na degustację wyrobów przygotowanych przez panie z KGW oraz pierogów Firmy MATEO z Dębicy (producenta wyrobów mącznych, a także dystrybutora lodów i mrożonek). Firma Mateo na swoim stoisku przygotowała kupony spośród których rozlosowano nagrody – produkty Firmy MATEO.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna „ Małe spotkanie z folklorem”, podczas którego zaprezentował się Klub Aktywnych Kobiet oraz Zespół Śpiewaczy Wiarusy, obu zespołom towarzyszyła Kapela Trio Plus.

Po części artystycznej nadszedł czas na podziękowania dla Kół Gospodyń Wiejskich. Ich obecność niewątpliwie uświetniła wydarzenie oraz potwierdziła potrzebę kultywowania polskich tradycji kulinarnych. Panie otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Po rozdaniu nagród nadszedł czas na koncert. Na scenie zagościły piękne dziewczyny z Zespołu ENERGY GIRLS.

Podczas imprezy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Nowe Możliwości przeprowadziło akcję charytatywną z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w tym dzieci chorych na mukowiscydozę. Podczas akcji udało się zebrać 2 662,03 złote.

Podczas wydarzenia osoby mogły zakupić los. Osoby posiadające los o numerze: 21, 40, 47, 59, 67, 133, 148, 152 proszone są o zgłoszenie się w siedzibie GOPS-u (Dębica ul. ul. Stefana Batorego 13) i odebranie nagród.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z Zespołem LUXBAND.