Projekt zwolnieni z teorii w Nagawczynie

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie w klasach I – III uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy przeprowadzili projekt pt.”Overcome It” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii w składzie: Amelia Osucha, Roksana Kaźmierczak, Klaudia Skóra, Hubert Zieliński.

Głównym celem projektu „Overcome It” było uświadomienie dzieciom czym jest Body Shaming, jak sobie z nim poradzić i do kogo mogą się udać o pomoc. Nauczyli się również w jak z nim walczyć i jak pomóc koledze, koleżance. Pod czas zajęć przekonywali uczniów, że wygląd wcale nie jest powodem do śmiechu. Są lepsze przykłady żartów, niż czyjaś uroda lub ubiór. Mówienie niemiłych rzeczy w stronę kolegów na temat tego, jak wyglądają też nie jest poprawne.

Wiemy, że istnieją osoby, które nie zdają sobie sprawy z tego, że żarty o wyglądzie są przykre. Młodzi prelegenci pokazali również jak należy się zachować, kiedy takie sytuacje nastąpią. Trzeba pamiętać, żeby powiedzieć o tym komuś zaufanemu, np. nauczycielowi, opiekunom, pedagogowi lub przyjacielowi. Na końcu lekcji dzieci były bardzo aktywne, zadawały mnóstwo pytań  i chętnie słuchały  porad i odpowiedzi.

W imieniu społeczności lokalnej serdecznie dziękujemy realizatorom projektu „Overcome It” za odwiedzenie naszej szkoły oraz bardzo ciekawe i pouczające zajęcia dotyczące wzajemnego szacunku i tolerancji.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0