Region. Starszy mężczyzna okradł dwie 15-letnie dziewczynki.Gdy były na lekcji tańca zabrał im telefony i karty bankomatowe

Policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który odpowie za kradzież dokumentów oraz telefonu komórkowego w jednej ze szkół tańca na krakowskim Podgórzu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

10 września br. policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie realizując czynności służbowe w rejonie Podgórza, otrzymali informacje o kradzieży rzeczy należących do dwóch 15-latek. Dziewczynki miały zostać okradzione w trakcie, gdy uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Łupem złodzieja padły między innymi dokumenty potwierdzające tożsamość, 2 karty bankomatowe oraz telefon.

Policjanci w trakcie prowadzonej rozmowy z zaniepokojonymi nastolatkami zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który znajdował się nieopodal szkoły tańca. Widząc zbliżających się funkcjonariuszy, mężczyzna próbował się oddalić z miejsca. 60-latek okazał się sprawcą kradzieży, a wszelkie zrabowane zdobycze schował w swojej odzieży. Utracony telefon komórkowy, karty płatnicze oraz dokumenty potwierdzające tożsamość wróciły do właścicielek. Zatrzymany sprawca przestępstwa został przewieziony do pobliskiego komisariatu, skąd trafił do policyjnego aresztu.

W jednostce Policji usłyszał zarzut kradzieży, ukrywania dokumentu bez prawa do jego wyłącznego rozporządzania oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Krakowska Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0