Stefan Bieszczad krytycznie ocenił sprawozdanie i działalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie – materiał PTVR

Podczas ostatniej Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad – przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury krytycznie ocenił sprawozdanie i działalność oraz podejście do przedsiębiorców Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Radny zwrócił uwagę na zbyt obszerną i niezrozumiałą formę tego sprawozdania, na brak transparentności i niejawne informacje dotyczące beneficjentów środków zewnętrznych.

Stefan Bieszczad przypomniał, że już dwa lata temu podczas obrad Sejmiku Województwa Podkarpackiego mówił o konieczności transparentnego i jawnego podawania do wiadomości publicznej środków, jakie zostały przyznane z tzw. tarczy antykryzysowej. Radny Stefan Bieszczad po raz kolejny w swojej wypowiedzi podczas Sesji Semiku „stanął w obronie” przedsiębiorcy z naszego miasta, który ma problem z rozliczeniem dotacji i otrzymał nakaz zwrotu pieniędzy ze względu na „błędy formalne”. Przedsiębiorca zdaniem radnego „spotkał się” z urzędnikami, którzy ze względu na procedury nie chcieli pomóc w rozwiązaniu tej sprawy.

Radny Bieszczad uważa, że urzędnicy powinni mieć zdecydowanie więcej pokory w stosunku do przedsiębiorców. Podsumowując swoje emocjonalne wystąpienie w trakcie ostatniej Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad krytycznie ocenił całe sprawozdanie i działalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Na zakończenie swojej wypowiedzi radny Stefan Bieszczad nieco ironicznie zwrócił także uwagę na niezrozumiałą formę i treść tego dokumentu. Po wystąpieniu radnego wywiązała się dyskusja w której głos zabrała także Anna Huk– wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, która obiecała, że dokładnie „przyjrzy się tej konkretnej sprawie przedsiębiorcy” z naszego miasta o której mówił Stefan Bieszczad. Czy problem przedsiębiorcy z naszego regionu zostanie rozwiązany i czy interwencja radnego Stefana Bieszczada, który przez wiele lat zarządzał własną duża firmą, przyniesie oczekiwane efekty i zmieni podeście niektórych urzędników różnych instytucji do osób prowadzących działalność gospodarczą – przekonamy się wkrótce. Do sprawy powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Podziel się z innymi
Shares