Terytorialsi z Dębicy wsparli Dom Dziecka „Hanka”

Szeregowa OT Małgorzata Jasińska i szeregowy OT Grzegorz Kopala – żołnierze Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy – zorganizowali akcję dla Domu Dziecka „Hanka”. Środki higieniczne i dezynfekcyjne podarowane przez dębickie firmy i ludzi dobrej woli przekazali na ręce pracowników placówki.

Od początku pandemii w Polsce żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej starają się odpowiadać na wszystkie potrzeby społeczeństwa. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, domy pomocy społecznej (DPS), szpitale, ośrodki pomocy społecznej (OPS), Caritas czy PCK oczekują naszego wsparcia. Szczególną opieką objęte zostały osoby starsze, kombatanci i żołnierze Armii Krajowej. Wspieramy podkarpacką policję
w kontrolowaniu kwarantanny, wykonujemy mobilnie wymazy w prywatnych domach oraz stacjonarnie w DPS. Tym razem podkarpaccy terytorialsi postanowili wspomóc Dom Dziecka „Hanka” w Dębicy.

Obecna sytuacja we wszystkich tego typu placówkach opiekuńczo – wychowawczych jest bardzo trudna. Pandemia nie oszczędza nikogo. Wszyscy zostali zaskoczeni takim olbrzymim rozmiarem. Nikt nie był na to przygotowany. Na co dzień pracuję w sieci marketów ale też w wolnych chwilach zgłaszam swoją gotowość i pomagam w moim batalionie. Tym razem postanowiłam z kolegą szer. OT Grzegorzem Kopalą zorganizować akcję pomocy dla Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy. Środki ochrony indywidualnej zebraliśmy od darczyńców i ludzi wielkiego serca z terenu naszego działania i dostarczyliśmy do placówki. W tym trudnym czasie każda pomoc jest potrzebna. Dzięki takim działaniom wzrasta poczucie bezpieczeństwa dzieci i personelu – powiedziała szer. OT Małgorzata Jasińska – żołnierz 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy – organizatorka akcji.
Każdy kto wykazuje się taką postawą, w wyniku której dokłada swoją cegiełkę do ratowania zdrowia innych ludzi zasługuje na szczególne uznanie społeczne. Podejmowane takie działania, które przyczyniają się do poprawy naszego bezpieczeństwa nie mogą pozostać niezauważone.

źródło: WOT

Podziel się z innymi
0Shares
0 0