Uwaga! Atak metodą na Blik- a w Dębicy. Są pierwsze ofiary. Prosimy o udostępnianie!

Początek wygląda bardzo niewinnie. Zapytanie od znajomego na Fb. Hej, mam sprawę. Masz może blika? Mam a co? Potrzebuję pomocy! Dziś na terenie Dębicy w ten sposób oszukanych zostało już kilka osób. To nowa metoda oszustwa mająca na celu kradzież pieniędzy. Oszuści działają w Dębicy od godzin popołudniowych.

Mechanizm jest bardzo prosty. Trzeba przejąć konto na FB i potem rozsyłać prośby o pomoc do znajomych ofiary. Z jakąś łzawą historią i prośbą o pomoc. Bardzo często działa.

-Dostałem takie zapytanie czy mam blika. – mówi jeden z mieszkańców Dębicy. Coś mnie tknęło i zadzwoniłem do osoby od której przyszło zapytanie. Ona nie była niczego świadoma. Ale kilku znajomych niestety udało się nabrać.

Okazało się, że takie prośby o podanie kodu Blik zostały wysłane do wielu znajomych tej osoby. Kilka osób uległo i podało kody oszustom i straciło swoje pieniądze. Zostały wypłacone w bankomacie.

Przestrzegamy! Dziś w Dębicy trwa akcja oszustów wyłudzających kody blik! Jeśli dostałeś taką prośbę od swojego znajomego zadzwoń do niego i zweryfikuj tę prośbę!