W świecie wikingów na 12. urodziny

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. 70 harcerek i harcerzy 7 Szczepu Drużyn Dębickich im. gen. Mariusza Zaruskiego biwakowało w Jaworzu Górnym. Harcerze z tego szczepu zawsze na wiosnę jadą pod namioty aby uczcić urodziny swojego środowiska. Dwunaste urodziny harcerze spędzili w krainie wikingów.

Tematyka związana ze skandynawskimi wojownikami towarzyszyła młodym ludziom przez cały weekend. Podzieleni na grupy harcerze szykowali swoje symbole i brali udział w debatach oraz tematycznych warsztatach, podczas których zgłębiali wiedzę o tradycjach i historii wikingów. W sobotnie popołudnie świętowano urodziny szczepu, na których nie zabrakło słodkich przysmaków. Dobra pogoda sprzyjała także rozgrywkom sportowym. Wieczór upłynął pod znakiem ogniska i wspólnego śpiewu. Na biwaku wyróżniono też harcerzy wykazujących się w minionym roku dużym zaangażowaniem.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0