Biwak z szalonymi naukowcami w Niedźwiadzie - ziemiadebicka.pl

Biwak z szalonymi naukowcami w Niedźwiadzie


DSC_0413W dniach 26- 28 stycznia 2018 r. niemal 70 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego wzięło udział w biwaku zimowym w Niedźwiadzie. Motywem przewodnim biwaku byli szaleni naukowcy.

Pierwszego dnia harcerze zapoznali się z tematyką biwaku oraz mieli okazję się zintegrować, a także wzięli udział w grze nocnej. W sobotę uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, na których m.in. poznawali bliżej sylwetki słynnych naukowców, poznali historię Nagrody Nobla, próbowali tworzyć własne wynalazki oraz robili ciekawe doświadczenia czy też sami tworzyli DSC_0343ciecz nienewtonowską. Miała miejsce też gra na zasadzie escape room oraz współzawodnictwo oparte o historię Krzysztofa Kolumba.

Ostatniego dnia wybrali się do pobliskiego kościoła na Mszę Świętą. Później wzięli udział w kolejnych zajęciach, na których mieli okazję pobawić się w chemików oraz własnoręcznie zrobić camerę obscurę. Po zakończonych zajęciach spakowali swoje rzeczy i z uśmiechem na twarzach wrócili do domów.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.