Next
Previous
Next

Punkty w Dębicy

MCG_5816W ostatni weekend drużyny reprezentujące dębickie UKH rozegrały 3 spotkania oraz drużyna Żaka Młodszego uczestniczyła w turnieju PGE oraz PZHL na lodowisku w Lublinie, gdzie nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Tego samego dnia w Dębicy, drużyna Żaka Młodszego zmagająca się z kontuzjami oraz zwolnieniami chorobowymi zawodników uległa drużynie MMKS PODHALE Nowy Targ 3:10. Bramki dla UKH Dębicy zdobyli: Wiktor Reguła, Marcin Kuzak, Kamil Żądło.
O godzinie 18:00 swoje spotkanie rozpoczęli zawodnicy reprezentujący nasze miasto w 1 Lidze hokeja na lodzie, rywalami Dębiczan była drużyna z drugiego krańca Polski – GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk. Po bardzo dobrym otwarciu i prowadzeniu UKH już 4:0 Gdańszczanie zabrali się do odrabiania strat. W drugiej odsłonie kibicie zgromadzeni na dębickim lodowisku zobaczyli aż 7 bramek. Na tablicy wyników po drugiej tercji widniał wynik 5:4. Ostatnia tercja to zaowocowała tylko jedną bramką, aczkolwiek bardzo ważną dla drużny z Gdańska, która doprowadziła do remisu, a tym samym do dogrywki, której dawno już nie było na dębickiej tafli w wykonaniu seniorów. Dogrywka z zasadą złotej bramki również nie przyniosła rozstrzygnięcia spotkania. Sędzia główny – Katarzyna Zygmut, zgodnie z przepisami, po przygotowaniu tafli lodowiska podyktowała konkurs rzutów karnych. W tym fragmencie gry zwyciężyła drużyna z Stoczniowca i tym samym zwyciężając mecz.
Bramki dla UKH Dębica: Dawid Giełbaga, Krzysztof Bryk, Oskar Kuczek, 2 x Artur Grzegorczyk

W niedzielne południe rozpoczął się rewanż. Po dosyć wyrównanej pierwszej tercji, druga odsłona rozpoczęła się prowadzeniem Gdańszczan, co zmobilizowało zawodników UKH i po dość wyrównanej tercji na tablicy wyników widniało 3:2. Ostatnia odsłona meczu była zdecydowanie pod dyktando zawodników z Dębicy, którzy pokazali bardzo dobry hokej, a co za tym idzie zdobyli 4 bramki tracąc jedynie 1.
To dla nas bardzo ważne zwycięstwo – mówi, Arkadiusz Burnat – grający trener UKH Dębica. W sobotę nam niewiele brakło, gdzie mieliśmy ładny wynik, rozluźniliśmy się widząc prowadzenie, a to bez skrupułów wykorzystali nasi przeciwnicy, doprowadzając do rzutów karnych w których byli lepsi.  W niedzielę już nie oddaliśmy zwycięstwa, świetnie to wpłynie na morale zawodników – dodaje trener Arkadiusz Burnat.
Bramki dla UKH Dębica: 2 x Kordian Chorążyczewski, 2 x Krzysztof Bryk, Mikołaj Kopyściańki, 2 x Maciej Gągol
Zapraszamy do wspierania naszego klubu poprzez zakupy przez internet, a do końca miesiąca listopada wraz z operatorem systemu proponujemy zabawę dla kibiców i sympatyków UKH Dębica, w której można zdobyć między innymi krążek z autografem Mariusza Czerkawskiego – więcej szczegółów na fanpagu www.facebook.com/ukh.debica