110-lecie Wisłoki. Były wyróżnienia dla zasłużonych sportowców i działaczy. - ziemiadebicka.pl

110-lecie Wisłoki. Były wyróżnienia dla zasłużonych sportowców i działaczy.


“Wspomnienia związane z młodością zawsze są piękne. W przypadku sportowców tym piękniejsze że,  czas sportowego wysiłku i rywalizacji były lekcją na całe późniejsze życie” – mówi po jubileuszu 110-lecia KS “Wisłoka” Elżbieta Kęsik, w latach 70 XX wieku siatkarka “Wisłoki”. W ostatnia sobotę, 17 listopada w DK Kosmos odbył się jubileusz 110-lecia istnienia klubu. Było uroczyście i z wyróżnieniami i nagrodami.

Na obchody jubileuszu 110-leceia “Wisłoki” przybyli do DK Kosmos byli i obecni sportowcy i działacze nie tylko z Dębicy, ale i z całego kraju. Podczas uroczystości wręczono m.in. odznaczenie “Za Zasługi dla Klubu”,które otrzymali byli prezesi i wiceprezesi klubu. W tym gronie znaleźli się : Edward Brzostowski, Tadeusz Fornal, Stefan Bieszczad Stanisław Leski, Janusz Urbanik, Andrzej Stasiński, Czesław Korzeń Władysław Szybowski, Janusz Bieniasz, Piotr Chęciek.

Z okazji jubileuszu wręczone zostały także odznaczenia dla zasłużonych działaczy i zawodników poszczególnych sekcji działających w KS Wisłoka: piłki nożnej, siatkówki, zapaśniczej, kolarskiej, karate, podnoszenia ciężarów, hokeja, tenisa ziemnego, szachowej, brydża, atletyki.
Odznaczenia otrzymało łącznie kilkadziesiąt osób, wśród których znalazła się m.in. Elżbieta Kęsik, niegdyś siatkarka KS “Wisłoka”, która z wielkim sentymentem wspomina czasy spędzone w sekcji siatkarskiej klubu.
“Cudownie było spotkać koleżanki i kolegów zwłaszcza tych którzy byli zawodnikami czy trenerami z przełomu lat 70 i 80, kiedy trenowałam w Wisłoce. Wzruszenie było ogromne. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego jubileuszu wielkie dzięki za to spotkanie pokoleń. I tylko żal, że do wielu osób informacja o jubileuszu nie dotarła” – mówi Elżbieta Kesik.
Sekcja siatkarska kobiet bardzo prężnie działała na przełomie lat 70/80.
Grały w niej m.in. Dorota Barylecka obecnie Nowak, Krysia Knebel Mechla, Jola Ząbek Białek, Dorota Rustyn Ługowska, Hanna Gulgowska Stasicka, Ela Hałata, Renata Zajączkowska, Bożena Misa Książek, Elżbieta Kulpińska Kęsik, Sylwia Wodzikowska. “To dziewczyny z ekipy która wywalczyła awans do II ligi. To był nasz wspólny sukces o którym nieraz wspominamy na naszych częstych spotkaniach koleżeńskich” – dodaje Elżbieta Kęsik.