Previous
Next
Previous
Next

20 lat Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Dębicy

20 lecie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich 05619 marca członkowie działającego przy Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich świętowali 20 lecie swojej działalności. W uroczystości wziął udział będący członkiem Stowarzyszenia burmistrz Paweł Wolicki składając na ręce przewodniczącej SRK Władysławy Mardeusz podziękowania i gratulacje za prowadzoną w Dębicy działalność stowarzyszenia na rzecz rodzin.
Stowarzyszenie działające od 1993 roku przy parafii Matki Bożej Anielskiej skupia aktualnie 34 osoby. Oficjalna rejestracja stowarzyszenia miała miejsce 18 lutego 1994 r. Od 1998 roku jego przewodniczącą jest Władysława Mardeusz. Celem stowarzyszenia jest ożywienie wspólnoty rodziny parafii, podjęcie formacji duchowej jej członków, a także realizacja konkretnych zadań służących wszechstronnemu dobru rodziny.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich włącza się również w organizację zaplanowanego na 12 października w Dębicy, a towarzyszącego obchodom XIV Dnia Papieskiego Marszu dla Życia i Rodziny. W skład komitetu organizacyjnego Marszu wchodzą m.in. Stanisław Wielgut, Mariusz Szewczyk i Marcin Grabowy. Honorowy patronat nad marszem objęli: biskup tarnowski Andrzej Jeż, Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. „W ramach planowanych obchodów Dnia Papieskiego zostaną ogłoszone jeszcze w marcu konkursy związane z Marszem dla Życia i Rodziny dla uczniów z całego powiatu dębickiego, natomiast w dniu marszu, po jego przejściu ulicami Dębicy przewidziane są imprezy dla całych rodzin” – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Według wstępnych szacunków organizatorów w marszu może wziąć udział nawet 5 tysięcy osób.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.