Previous
Next
Previous
Next

Kolej wypłaci odszkodowania

działkowcy (19)Blisko 3,6 miliona złotych wypłacą Polskie Koleje Państwowe Polskiemu Związkowi Działkowców, działkowcom i Miastu Dębica z tytułu odszkodowań za grunty zajęte pod przebudowę linii kolejowej na terenie Dębicy.
Wypłata odszkodowań związana jest z prowadzoną przez PKP modernizacją linii kolejowej Kraków – Medyka. PKP wybuduje nowy most kolejowy, który zostanie zlokalizowany w odległości ok. 100 metrów od obecnie istniejącego kolejowego mostu żelaznego na Wisłoce. W związku z tą inwestycją konieczny stał się wykup terenów przez które będzie biegła nowa linia kolejowa m.in. ogródków działkowych i działek należących do miasta.
„Po 24 marca zostanie podpisana ostatecznie umowa między PKP a Miastem Dębica i Polskim Związkiem Działkowców, który reprezentuje 45 działkowców, użytkowników ogródków działkowych. W operacie szacunkowym określone są wartości na jakie zostały oszacowane poszczególne działki. Teraz czekamy na ostateczną zgodę ze strony działkowców odnośnie tej wyceny i jeśli nikt nie będzie zgłaszał sprzeciwów podpiszemy umowę” – mówi Jerzy Gągała, zastępca burmistrza Dębicy.
Miasto Dębica wynegocjowało dodatkowe 5% wartości odszkodowania, które wypłaci mu PKP dzięki umowie na mocy której wyda teren do użytkowania w ciągu 7 dni od podpisania umowy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.