Previous
Next
Previous
Next

Od wakacji o tym gdzie pojedzie karetka w Dębicy decydować będą w Krośnie

karetka
Od wakacji o tym gdzie pojedzie karetka w Dębicy będzie decydował dyspozytor w Krośnie. fot. OSP Olszanka

Już za kilka miesięcy w Krośnie powstanie  zintegrowana dyspozytornia medyczna. Będzie to jednostka, która będzie zarządzać 20 zespołami ratowniczymi w pięciu powiatach: krośnieńskim, jasielskim, strzyżowskim, sędziszowsko – ropczyckim i dębickim – informuje Radio Rzeszów.
Obecnie sytuacja wygląda tak: dzwoniąc na pogotowie łączymy się z dyspozytorem w Dębicy, który przyjmuje nasze zgłoszenie i wysyła karetkę. Od wakacji dyspozytornia zarządzająca między innymi karetkami będzie mieścić się w Krośnie. Tam znajdujący się dyspozytor będzie do karetki w Dębicy przekazywał informacje, gdzie ma się udać.
Dyspozytor w Krośnie będzie zarządzał 20 zespołami ratowniczymi, które pozostają w dotychczasowych miejscach stacjonowania – informuje Radio Rzeszów. Zintegrowane dyspozytornie medyczne do sierpnia powstaną jeszcze w Przemyślu, Sanoku, Mielcu. W Rzeszowie pilotażowo jednostka działa od stycznia.
Dębicy niestety nie ujęto na mapie powstawania dyspozytorni zespołami ratowniczymi.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.