Previous
Next
Previous
Next

Dzieci z Rudek na Ukrainie z wizytą u burmistrza

Burmistrz-rudki23 dzieci z partnerskiego miasta Rudki na Ukrainie odwiedziło dzisiaj dębicki magistrat. Dzieci i ich opiekunowie spotkali się z burmistrzem Pawłem Wolickim i przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Leskim. Podczas spotkania w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego opiekun grupy Mikołaj Kogut dziękował władzom Dębicy za gościnę w grodzie nad Wisłoką w tak trudnym dla Ukrainy i jej mieszkańców czasie.
„ Bardzo Wam dziękujemy za zorganizowanie naszego pobytu w Dębicy właśnie teraz, w tym ciężkim dla nas i naszego kraju czasie. To dla nas bardzo dużo znaczy. Wyciągnęliście do nas pomocną dłoń , pozwoliliście oderwać się od codziennych trosk i za to chcę serdecznie podziękować Panu burmistrzowi i władzom miejskim” – mówił podczas spotkania w sali sesyjnej Mikołaj Kogut, opiekun grupy dzieci z Rudek na Ukrainie. Podkreślił on także, że nie jest tak cenne organizowanie wyjazdów i pobytów kiedy wszystko w kraju jest w porządku, kiedy jest pokój i bezpieczeństwo, ale wtedy kiedy jest trudno i ciężko.
Dzieci z Rudek będą gościły w Dębicy przez tydzień. Zaplanowanych mają wiele atrakcji jak choćby wyjazd do Głobikowej, Rzeszowa, zwiedzanie Galerii Sztuki MOK czy Muzeum Regionalnego. Jak mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, który koordynuje pobyt dzieci w Dębicy program pobytu jest bardzo różnorodny: wyjścia na basen, lodowisko, wyjazdy do okolicznych miejscowości i wiele innych atrakcji. Grupa zakwaterowana została w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Wagnera. Pierwszego dnia pobytu dzieci otrzymały różne drobne upominki m.in. koszulki z logiem Dębicy w których pojawiły się w dębickim magistracie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.