Previous
Next
Previous
Next

„O Maryi nigdy dosyć” Finał Konkursu Maryjnego w Górze Motycznej

SAMSUNG DIGITAL CAMERA09.12.2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się finał Konkursu Maryjnego pod hasłem „Najświętsza Maryja Panna z Zawady – Spes Desperantium Unica” adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych Ziemi Dębickiej. Szkoła w Górze Motycznej konkursy o tematyce religijnej organizuje od paru lat. W ubiegłym roku uczniowie gminy Żyraków współzawodniczyli w znajomości Pisma Świętego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Konkursu Maryjnego był ks. dr Grzegorz Baran z KUL-u we współpracy z Dyrektorem Szkoły Małgorzatą Żabicką oraz nauczycielkami Marią Jarząb i Anną Książek. Przedsięwzięcie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat dziejów Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie, ale również innych sanktuariów diecezji tarnowskiej oraz nauczania Kościoła o Maryi. Autorami pytań konkursowych byli ks. Paweł Nowak, współautor wydanej niedawno książki „Najświętsza Maryja Panna z Zawady”, a także katecheta z ZSP w Górze Motycznej, Tomasz Szymaszek.
Spośród zaproszonych gości na finał konkursu przybyli: Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka, radni powiatu – Danuta Klabacha i Stanisław Przetacznik, radny wsi Góra Motyczna Wojciech Szaj oraz sołtys tej wsi Danuta Sujdak. W konkursie wzięło udział 11 szkół Ziemi Dębickiej. Finaliści odpowiadali najpierw na serię 10 losowo wybranych pytań. Najlepszych pięciu losowało jeszcze po 5 kolejnych. Pierwsze miejsce zdobyła Marcelina Dygdoń z Publicznego Gimnazjum w Żyrakowie, drugie – Anna Knych z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy, trzecie – Żaneta Szymaszek z Publicznego Gimnazjum w Stobiernej, czwarte – Anna Krawczyk z Publicznego Gimnazjum w Wiewiórce, piątek – Daria Gawryś z Publicznego Gimnazjum w Korzeniowie. Na zwycięzców czekały cenne nagrody –laptop i dwa tablety. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe albumy, książki oraz drobne upominki. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród: Pawłowi Bani, Andrzejowi Barszczowi, Edycie Ciołek, Iwonie i Dariuszowi Czerwcom, Romanowi Ferencowi, Krzysztofowi Hończakowi, Renacie Kizior, Stanisławowi Przetacznikowi, wójtowi Markowi Rączce, Zbigniewowi Szymaszkowi, Danucie Klabacha, Danucie Wilk i Andrzejowi Zielińskiemu.

źródło: Urząd Gminy w Żyrakowie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.