Previous
Next
Previous
Next

Budżet Miasta Dębicy przyjęty

Podczas sesji Rady Miejskiej w Dębicy, która odbyła się 30 stycznia br. radni przyjęli budżet miasta Dębicy na 2015 rok. Dochody budżetu miasta oszacowane zostały na ponad 127 mln zł., natomiast wydatki budżetu miasta mają zamknąć się w kwocie ponad 122 mln zł. Podczas sesji podjęta została także uchwała dotycząca wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasta Dębica oraz kilkanaście uchwał dotyczących spraw bieżących.
Podczas piątkowej sesji radni podjęli także uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Dębicy na 2015 rok, przyjęcia Gminnego Programu przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Dębicy na lata 2015 – 2017, a także wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przyjęcia przez gminę Miasto Rzeszów realizacji zadań w zakresie przyjmowania osób w stanie nietrzeźwym.
Radni podjęli także uchwały dotyczące zmiany zapisów w uchwale dotyczącej określenia stawek podatku od nieruchomości oraz uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektów i złożenie wniosków na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dotyczących budowy hali sportowej oraz boisk sportowych. Rada Miejska wyraziła zgodę na przystąpienie do projektu i złożenie wniosku w ramach których ma powstać hala sportowa przy Miejskim Gimnazjum nr 2 przy ul. Łysogórskiej w Dębicy. Kwota dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ma wynosić 4.5 mln złotych. Kolejny projekt to budowa boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego przy Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy. W przypadku wniosku odnoszącego się do SPnr10 dofinansowanie z Funduszu ma zamknąć się kwotą 910 tysięcy złotych, natomiast w przypadku budowy boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 11 w Dębicy kwota dofinansowania ma wynieść 520 tysięcy złotych. Za przyjęciem uchwał dotyczących SP 10 i SP11 głosowali wszyscy radni.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.