Previous
Next
Previous
Next

Oświadczenie administratorów profilu FB „NIE dla pomnika Lecha Kaczyńskiego w Dębicy” – „potępiamy oba ataki na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Dębicy”

IMG_8798„Pomnik L. Kaczyńskiego w Dębicy znów został oblany. Na stronie posła PiS Jana Warzechy można przeczytać, że „policja powinna zwrócić uwagę na osoby związane ze zorganizowaną i bardzo aktywną na portalu Facebook grupą
Administracja niniejszego profilu potępia oba ataki na pomnik L. Kaczyńskiego w Dębicy, natomiast nie godzi się na zamykanie ust dębickiej społeczności! Korzystanie z wolności słowa, jaką zapewnia Konstytucja RP jest naczelnym dobrem i podstawą demokracji.

Wiele osób uważa, że to kierownictwo PiS i politycy tej partii podzielili społeczeństwo w Dębicy i to oni ponoszą moralną winę za oba ataki na pomnik. To oni postanowili bez głębszych konsultacji społecznych wyznaczyć miejsce i wybudować pomnik (wśród tablic upamiętniających ofiary Katynia, na placu Mikołajkowów), nie bacząc na liczne sprzeciwy stowarzyszeń i ważnych historycznych organizacji i doprowadzając do konfliktu społecznego.
Nie jest tajemnicą, że od jakiegoś czasu w dębickim PiSie trwają walki wewnętrzne, więc pogłoski mówią, że za atakiem na pomnik może stać jakiś sam członek PiS, chcąc tym samym osłabić już i tak nadszarpniętą pozycję pewnych polityków PiS w Dębicy. Tego nie wiadomo.
Wiadomo natomiast, że nikt nie zamknie ust suwerena, czyli obywateli. Profil jest krytyczny wobec poczynań PiSu w mieście i będzie prowadzony nadal, bez względu czy się to PiSowi podoba czy nie. Facebook to nie jest prywatny folwark jakiejś partii politycznej.
Dołączamy się do apelu, aby każda osoba, która ma jakiekolwiek informacje o ataku skontaktowała się z policją.
Administracja profilu pragnie pozostać anonimowa ze względów na swoje bezpieczeństwo oraz szerokie wpływy polityków PiS w mieście i regionie.
Wolność słowa zwycięży!!!”
źródło. https://www.facebook.com/debicabezpomnika?fref=ts

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.