Previous
Next

66 ton owoców i warzyw trafiło do dębiczan

42 tony jabłek oraz 24 tony warzyw odebrali wczoraj, 19 marca przy ul. Akademickiej w Dębicy mieszkańcy miasta i powiatu. Po produkty z Banku Żywności w Tarnobrzegu na zaproszenie burmistrza Mariusza Szewczyka zgłosiło się ponad 2 tysiące osób. Wszystkie owoce i warzywa zostały rozdane w ciągu niespełna 2 godzin.
Po owoce i warzywa w ramach akcji zorganizowanej przez Bank Żywności w Tarnobrzegu i Urząd Miejski w Dębicy mógł zgłosić się każdy mieszkaniec Dębicy i powiatu dębickiego.
Mieszkańcy na ulicy Akademickiej gdzie przy magazynie żywności odbywało się wydawanie produktów przyjeżdżali już przed godziną 14.00. Ponad 60 ton produktów przekazanych dla mieszkańców przez Bank Żywności w Tarnobrzegu przywiezionych zostało trzema tirami. W wydawaniu produktów pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich koło w Padwi Narodowej. Koordynacją całej akcji zajmował się Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy.
„Akcja została zorganizowana w Dębicy po raz pierwszy. Bank Żywności w Tarnobrzegu i Helena Surowiec prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Padwi Narodowej zaproponowali dostarczenie dla mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego owoców i warzyw. Jabłka pochodzą od sadowników zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Sandomierski Owoc” i zostały także dostarczone do szkół na terenie miasta i powiatu dębickiego” – mówi Katarzyna Rokosz, zastępca naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy.
Bardzo dużym zainteresowaniem akcją mile zaskoczony jest burmistrz Mariusz Szewczyk. „Zainteresowanie mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego tą akcją przeszło moje oczekiwania. Bardzo mnie cieszy, że mieszkańcy tak licznie przyszli po odbiór owoców i warzyw, zwłaszcza, że akcja ta jest również formą pomocy dla naszych rolników, którzy przez embargo nałożone przez Rosję nie mogą sprzedawać swoich produktów na tamtejszy rynek i produkty te zalegają w ich magazynach” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem przeprowadzoną akcją w niedługim czasie podobne przedsięwzięcie zostanie ponownie przeprowadzone w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.