Previous
Next

W Dębicy dzieci mogą uczyć się gry na kontrabasie dzięki funduszom z konkursu grantowego „To dla mnie ważne” Fundacji Aviva

Od zakończenia 2. edycji konkursu grantowego „To dla mnie ważne” minęły tylko 4 miesiące, a już dzięki grantom od Fundacji Aviva realizowane jest 9 inicjatyw przyjaznych dzieciom i ich rodzicom. W Dębicy, w województwie podkarpackim, Państwowa Szkoła Muzyczna otrzymała 15 tys. zł na realizację projektu i zakupiła 3 małe kontrabasy, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje talenty muzyczne.Projekt „Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie!” zdobył grant od Fundacji Aviva
Projekt „Jeśli chcesz być szczęśliwy, graj na kontrabasie!” zgłosił do 2. edycji konkursu grantowego „To dla mnie ważne” nauczyciel z PSM w Dębicy. avivaZauważył, że coraz więcej uczniów chciałoby rozpocząć naukę gry na kontrabasie. To ważny instrument w każdej orkiestrze, zespole jazzowym czy kapeli ludowej, który wzbogaca niskimi dźwiękami grane melodie. Szkoła jednak nie dysponowała kontrabasami, na których dzieci mogłyby się uczyć gry, a instrumenty były zbyt drogie, by rodzice mogli sobie pozwolić na ich kupno. Jednak dzięki grantowi w wysokości 15 tys. zł otrzymanemu od Fundacji Aviva PSM w Dębicy zakupiła aż trzy małe kontrabasy i może rozwijać muzyczne talenty uczniów.
Zacięta walka o granty
Konkurs grantowy „To dla mnie ważne” to szansa na realizację pomysłów aktywnych osób, które chcą ułatwić życie dzieci i ich rodziców ze swojej okolicy. 2. edycja konkursu rozgrywała się od 15.09 do 05.12.2014 roku. Honorowy patronat nad nią objął Rzecznik Praw Dziecka. Do pierwszego etapu, czyli internetowego głosowania na stronie www.todlamniewazne.pl zgłoszono 410 pomysłów, a internauci oddali aż 1 240 000 głosów. Spośród 20 wniosków, które zyskały największą popularność wśród głosujących, jury konkursu wybrało 9 laureatów z 6 różnych województw, którzy otrzymali łącznie 220 tys. zł na zrealizowanie marzeń najmłodszych w najbliższym sąsiedztwie. Fundacja Aviva dała też dodatkową możliwość zbierania funduszy na realizację wniosków. Zaprosiła 50 autorów projektów, którzy otrzymali największą liczbę głosów do udziału w innowacyjnym projekcie crowdfundingu. Projekt był prowadzony razem z największym polskim portalem crowdfundingowym Wspieram.to. Crowdfunding to finansowanie pomysłów przez społeczność, która jest wokół nich zorganizowana (terytorialnie, mentalnie, hobbystycznie lub po prostu wspiera daną działalność czy grupę inicjatorów). To rozwiązanie niespotykane nigdy wcześniej w Polsce w działaniach fundacji korporacyjnych oraz tego typu konkursach grantowych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.