Previous
Next

XI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu zakończone

DSCF1109W dniach 23-25 kwietnia na dębickim basenie po raz jedenasty odbyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. W Mistrzostwach udział wzięło 55 zawodników z17-stu Okręgowych Izb Lekarskich. Gratulacje i okolicznościowe puchary zwycięzcom podczas uroczystego zakończenia mistrzostw wręczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
W trakcie 3-dniowych zmagań pływackich rozegrano 33 konkurencje indywidualne, sztafetowe, rodzinne, mikstowe, a także dla dzieci zawodników. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw padł rekord Polski w kategorii Masters na dystansie 400 m stylem zmiennym, który ustanowił Robert Lorkowski ze Stalowej Woli.
Mistrzostwa tradycyjnie odbyły się w 4-ch sesjach. Ostatnia, sobotnia to III Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka, lekarza zmarłego w 2012 roku.
23 kwietnia na zakończenie zmagań pływackich pierwszego dnia Mistrzostw odbyła się XI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Postępy w medycynie sportowej”. Honorowy Patronat Naukowy nad nią objął dr n. med Andrzej Bugajski, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób zainteresowanych tematyką wykładów przedstawionych przez znakomitych naukowców.
Dodatkową atrakcją i niespodzianką dla uczestników i ich rodzin była zorganizowana 25 kwietnia wycieczka do Dębna i Nowego Wiśnicza po zakończeniu Mistrzostw oraz spotkanie grillowe, które odbyło się po drugim dniu zmagań pływackich.
Podczas uroczystego zamknięcia XI Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu dokonano podsumowania i najlepszym wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy.
Najlepszym w klasyfikacji drużynowej OIL puchary i dyplomy ufundowane przez Prezesa NRL w Warszawie i Prezesa ORL w Rzeszowie wręczał Wojciech Domka Prezes ORL
w Rzeszowie.
Klasyfikacja drużynowa OIL
1.OIL RZESZÓW 268 pkt
2.OIL KATOWICE 250
3.OIL LUBLIN 225
4.OIL ŁÓDŹ 219
5.OIL WARSZAWA 178
6.OIL KRAKÓW 148
Najlepszym pływaczkom puchary i dyplomy wręczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
Klasyfikacja indywidualna kobiet
1.ZIMNA-WALENDZIK Ewa OIL Łódź 1557 pkt
2.LIJOWSKA-BOCHNIA Małgorzata OILKraków 1445
3.GOJLIK Danuta OIL Gdańsk 1267
4.PUŁTORAK Roksana OILKatowice 1238
5.ZIARKO DANUTA OIL Katowice 1207
6.SZESZO Małgorzata OIL Białystok 1184
Najlepszym pływakom puchary i dyplomy wręczył starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła .
Klasyfikacja indywidualna mężczyzn
1.FAFF Mariusz OIL Rzeszów 2616 pkt
2.WILCZEK Jan OIL Katowice 2564
3.LORKOWSKI Robert OIL Rzeszów 2511
4.WOŹNIAK Mirosław OIL Kraków 2470
5.LESZCZYŃSKI Jerzy OIL Warszawa 2335
6.CZAPLA Radosław OIL Zielona Góra 2215
Nagrodę im dr Krzysztofa Kaźmierczaka Kapituła pod przewodnictwem prof. Tomasza Rechbergera przyznała Danucie Ziarko z OIL Katowice.
Oficjalne wyniki XI Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu zamieszczono na stronie internetowej OIL w Rzeszowie /www. rzeszow.oil.org.pl/ i stronie internetowej Mistrzostw /www.mplwp. pl/.

 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.