Previous
Next

Powstanie Akademia Zdrowia przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy

???????????????????????????????Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Utworzenie Akademii Zdrowia przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy”. Jednocześnie radni zadecydowali o złożeniu wniosku o dofinansowanie tego projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego do kwoty 1.368.500 zł. Wkład własny miasta wyniesie 260 tys. zł.
W przypadku otrzymania decyzji o przyznaniu dofinansowania Rada Miejska zabezpieczy środki niezbędne do współfinansowania tego projektu kwocie 260 tys. zł w latach 2016 2017, co stanowi wkład własny miasta w wysokości 15 % wartości projektu. Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.
W ramach projektu zostałyby zrealizowane działania inwestycyjne i pozainwestycyjne. Wśród działań inwestycyjnych wykonane zostałyby w Środowiskowym Domu Samopomocy m.in. wymiana dachu, remont strychu, wykonanie wyjścia, rozbudowa szybu windowego, częściowa wymiana stolarki okiennej, remont elewacji, wymiana pieców c.o., modernizacja podjazdu i przystosowanie go dla osób niepełnosprawnych , remont nawierzchni placów i dojazdów oraz zakup wyposażenia dla ŚDŚ. W planie jest także utworzenie filii nr 1 Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń oraz utworzenie pracowni komputerowej dla seniorów.
Wśród zadań pozainwestycyjnych tego projektu zaplanowane jest podniesienie kompetencji dzięki szkoleniom dla seniorów oraz zapewnienie wsparcia psychiatrycznego i psychologicznego w placówce.
Głównym celem realizacji tego projektu będzie rozszerzenie działalności i poprawa usług świadczonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.