Previous
Next
Previous
Next

Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w Dębicy w budynku Dworca PKP otwarty

DSC03522W budynku Dworca PKP przy ul. Głowackiego 30 w Dębicy został uruchomiony Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w Dębicy.

W oficjalnym otwarciu Punktu Informacyjnego które miało miejsce 4 maja o godz. 10.00 wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, w gronie których znaleźli się: burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, sekretarz miasta Wioletta Dumanowska, starosta Andrzej Reguła, zastępca starosty Mateusz Pasek oraz dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek organizacyjnych i naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Dębicy. Przybyłych na otwarcie punktu przywitała sekretarz miasta Wioletta Dumanowska, która przestawiła założenia funkcjonowania punktu i informacje jakie sprawy będzie można w nim załatwić. Uroczystego poświęcenia Punktu Informacyjnego dokonał ks. dziekan Jan Krupa, proboszcz Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Gościem specjalnym uroczystości była goszcząca w Dębicy prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki Elżbieta Janowska – Moniuszko.

W Punkcie Informacyjnym mieszkańcy naszego regionu będą mogli zasięgnąć informacji dotyczących możliwości załatwienia różnych spraw w Urzędzie Miejskim w Dębicy oraz złożyć pisma adresowane do Urzędu Miejskiego w Dębicy. Pracownik punktu udzieli informacji w jaki sposób załatwić konkretną sprawę i skieruje do odpowiedniego wydziału urzędu. Można tu także pobrać urzędowe druki i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu. W punkcie informacyjnym będzie można także zasięgnąć informacji dotyczącej bieżących wydarzeń kulturalnych i sportowych, które będą odbywały się w najbliższym czasie na terenie Dębicy. W punkcie raz w miesiącu będą pełnić dyżur przedstawiciele Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, którzy będą doradzać m.in. w zakresie pozyskania dotacji dla przedsiębiorców.

Punkt Informacyjny działa w godzinach 8.00 – 16.00 (poniedziałek – piątek) i współpracuje z Dziennikiem Podawczym w siedzibie Urzędu Miejskiego. Obsługą punktu zajmowały będą się pracownice Urzędu Miejskiego w Dębicy : Irena Dworak i Klaudia Reguła.

W punkcie dostępne są również wnioski m.in. o zameldowanie, wymeldowanie, zezwolenie na sprzedaż alkoholu, wydanie dowodu osobistego, wniosek o ustalenie numeru porządkowego, wniosek o podział nieruchomości, wniosek o wyrażenie zgody na wejście w teren i zajęcie gruntu gminnego dla potrzeb inwestycji, wniosek o wydanie wypisu i wyrysu dotyczącego ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (studium uwarunkowań), wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, wniosek o demontaż, odbiór wyrobów zawierających azbest, wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów, wniosek o zajęcie pasa drogowego, wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, wniosek o wydanie odpisu aktu urodzenia, aktu małżeńskiego, aktu zgonu.

Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w Dębicy: Urząd Miejski w Dębicy
Budynek dworca PKP ul. Ratuszowa 2, 39-200 Dębica
ul. Głowackiego 30, 39-200 Dębica Tel. 14 683 81 00
Kontakt: Tel. 669 506 502 e-mail:
umdebica@um.debica.pl

e-mail: umdebica@um.debica.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.