Previous
Next
Previous
Next

„Bezpieczny Senior”


seniorzyW sobotę odbyło się spotkanie z seniorami w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy z przedstawicielem lokalnej policji st.asp. Tomaszem Totko. Funkcjonariusz ostrzegał między innymi przed najbardziej dokuczliwymi przestępstwami.  


Policjant dębickiego Wydziału Prewencji na zaproszenie proboszcza parafii przeprowadził prelekcje dotyczącą zagrożeń, na które narażone są starsze osoby. Po wykładzie funkcjonariusz odpowiadał na liczne pytania. Słuchaczom wykładu przedstawiono problematykę związaną z najbardziej dokuczliwymi przestępstwami, takimi jak oszustwa, kradzieże. Szeroko omówiono oszustwa, w których przestępcy stosują metody np. „na wnuczka”, „na pracownika administracji”, czy „na policjanta”.
Funkcjonariusz przybliżył sposoby i metody działania tzw. kieszonkowców. Instruował uczestników, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jak przeciwdziałać przestępstwom, jak nie paść ich ofiarą. Na zakończenie uczestnikom przekazano materiały edukacyjne obejmujące omówioną problematykę.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.