Previous
Next

Zlot Miłośników Zabytkowej Motoryzacji – Dni Pilzna 2016

IMG_1457Ponad setkę starych rowerów, motocykli, samochodów, a nawet zabytkowy autobus można było zobaczyć na pilzneńskim Rynku 19 czerwca podczas tegorocznej edycji Dni Pilzna.

Każdy kto w godzinach południowych zjawił się na Rynku miał okazję zobaczyć zabytkowe pojazdy zarówno te na dwóch jaki i na czterech kółkach. Najstarszy zaprezentowany podczas zlotu rower Adler pochodził z 1913 roku i to właśnie ten egzemplarz zyskał największe uznanie jury, które nagrodziło go jednogłośnie jako najpiękniejszy rower na zlocie. Jego właścicielem okazał się prawdziwy pasjonat starych rowerów – do finałowej trójki najpiękniejszych dwuśladów trafiły jeszcze dwa jego rowery: Ukraina z 1972 r. i rower z 1935 roku. Jury wyłoniło także najpiękniejszy samochód. W finałowej trójce nominowanych znalazł się : autobus Jelcz, Volvo i Lincoln z 1975 roku. Zwycięzcą tej kategorii okazało się Volvo. Jury w którego składzie zasiadła m.in. burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska oraz współwłaściciel firmy Omega Pilzno Mariusz Godawski nagrodzili także najstarszego (75 lat) i najmłodszego (15 lat) uczestnika zlotu. Nagrodzony został także uczestnik zlotu który przybywając na zlot pokonał największą liczbę kilometrów. Okazała się nim miłośniczka motoryzacji z Katowic, która aby dotrzeć o Pilzna pokonała ponad 200 kilometrów. Był to dla niej pierwszy w życiu zlot na który przybyła jako kierowca.

Galeria zdjęć 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.