Previous
Next

V Świętojańskie Śpiewania ŚDS- ów województwa podkarpackiego.

???????????????????????????????7  lipca w parku przy DK Śnieżka w Dębicy odbyły się już po raz piaty Świętojańskie Śpiewania ŚDS – ów Województwa Podkarpackiego. Po raz pierwszy w imprezie wzięli udział także dębiczanie uczęszczający do Domu Seniora w Dębicy, a jako goście w świętojańskich śpiewaniach wzięła udział kilkuosobowa reprezentacja dębickich świetlic środowiskowych „Zgrana Paka”.
Organizatorami imprezy w której uczestniczyli podopieczni ze ŚDS w Nowej Wsi, Lubaczowie, Przysieku, Tarnobrzegu, Baranowa Sandomierskiego, Tyczyna, Brzostka, Strzyżowa, Stalowej Woli, Ropczyc, Kolbuszowej, Spiach, Cieszanowa, Ustrzyk Dolnych, Jelnej, Dębicy  był jak w latach wcześniejszych Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.  Ideą zorganizowanych już po raz piąty „Śpiewań” jest integracja osób z zaburzeniami psychicznymi z mieszkańcami miasta, ale również umożliwienie tym osobom wyjścia z domu, spotkania się ze sobą, pokazania swoich talentów i spędzenia wolnego czasu poza murami domów. Na tegorocznych Świętojańskich Śpiewaniach gościli także po raz pierwszy i zaprezentowali swój program artystyczny uczestnicy zajęć i spotkań w  Domu Seniora w Dębicy. Gościnnie, jako widzowie, przybyły również dzieci ze Świetlicy Zgrana Paka.
???????????????????????????????Podstawowym celem Świętojańskich Śpiewań jest spotkanie integracyjne uczestników ŚDS-ów z terenu województwa podkarpackiego. „Każdy z domów został poproszony o przygotowanie dwóch dowolnych piosenek o tematyce miłosnej. Sposób wykonania, stroje, aranżacja, układy choreograficzne są zupełnie dowolne i mają być dostosowane do możliwości uczestników. Spotkanie jest organizowane jako przegląd a nie konkurs więc nie ma wygranych i przegranych”  – mówi Marta Skórska, dyrektor ŚDS w Dębicy.
Jak co roku uczestnicy spotkania mieli możliwość wykazać się inwencją w poszukiwaniu „kwiatów paproci”, czyli małych paczuszek ze słodyczami. Stałym punktem Świętojańskich Śpiewań jest konkurs na najładniejszy wianek świętojański  organizowany w kategorii:  kwiaty żywe oraz kwiaty sztuczne. Jury w składzie Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, Wojciech Iwasieczko , zastępca burmistrza, Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS w Dębicy, Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS w Dębicy, Piotr Niedbalec, dyrektor PCPR w Dębicy wybrało dwa wianki. Zdobywcą nagrody w kategorii kwiaty żywe był ŚDS w Jelnej, natomiast w kategorii kwiaty sztuczne ŚDS w Nowej Wsi.
???????????????????????????????„Jak co roku przygotowane przez podopiecznych ŚDS- ów wianki zaskakują inwencją i kreatywnością. Wszystkie bez wyjątku są piękne i dlatego zawsze mamy kłopot z wyborem tych które mają zostać nagrodzone. W tym roku najbardziej spodobały się nam prace przygotowane przez podopiecznych ŚDS ów w Jelnej i Nowej Wsi” –  mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.