Previous
Next
Previous
Next

Monika Garduła: Nie spodziewałam się, że startując po raz pierwszy przekroczę próg 100 głosów

Jest debiutantką w samorządzie i chyba jedną z osób, które najbardziej cieszyły się z wygranej Mariusza Szewczyka w wyścigu do fotela burmistrza Dębicy, bo właśnie dzięki tej wygranej została radną Rady Miejskiej w Dębicy kadencji 2018-2023.

Dębiczanka od urodzenia. Żona, matka dwóch córek. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie na Wydziale Finanse i Bankowość o Specjalności Finanse Przedsiębiorstw, a także Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o Specjalności Public Relations na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Przez 16 lat pracowała w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. m.in. jako manager ds. komunikacji oraz rzecznik prasowy, a także w Dziale Marketingu w firmie LERG S.A. Przez 16 lat była organizatorką festynu Dębica – Dębicy. Obecnie kierownik działu marketingu w Moto-Hurt Ropczyce.

Przez ostatnie lata angażowała się w różne inicjatywy społeczne, zwłaszcza te skierowane do dzieci i młodzieży. Jedną z nich jest akcja organizowana wspólnie z Fundacją Przyjaciółka dzięki której dzieci ze świetlic środowiskowych działających w Dębicy wyjechały, niejednokrotnie po raz pierwszy na wakacje. Inną organizacja i realizacja projektu Politechnika Dziecięca w Dębicy w którym co roku uczestniczy około 250 dzieci.
Była także jedną z inicjatorek zapoczątkowanej w 2011 roku z ówczesnymi władzami Dębicy i burmistrzem Pawłem Wolickim akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach której wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej w otrzymywały wyprawki szkolne i elementy odblaskowe.

„Od lat angażuję się w różne inicjatywy zwłaszcza wspierające dzieci i młodzież. Dzięki nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy udało się sprowadzić kilka interaktywnych wystaw m.in. „Świat zmysłów”, czy „Wszystko jest liczbą”, które cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży nie tylko z Dębicy” mówi Monika Garduła.

W wyborach do Rady Miejskiej w Dębicy zdobyła 129 głosów.
„Nie spodziewałam się tak wysokiego wyniku, bo startując po raz pierwszy byłam przekonana, że nie przekroczę progu 100 głosów” – mówi nowa radna, która w Radzie Miejskiej chce się zajmować w szczególności wspieraniem inicjatywy skierowanych do dzieci i młodzieży, a także zagadnieniami związanymi z edukacją, kulturą oraz sportem.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.