Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Chotowa i Łęki Dolne: „Wspomnienia z ciężkich czasów wojny”

„Na parę miesięcy przed wybuchem wielkiej katastrofy wyczuwało się jej nadejście. Ludzie dużo dyskutowali a może politykowali, tylko ja jako małolatka nie zdawałam sobie z tego sprawy. Był lipiec, piękny słoneczny dzień jeden za drugim, a jednak nie dla wszystkich w naszej wiosce był tak piękny bo był to rok 1939. Wioska nasza, nieduża Chotowa, liczyła około 90 dymów inaczej domów. W jeden taki piękny lipcowy dzień mężczyźni i młodzieńcy otrzymali karty powołania do wojska”.

Tak rozpoczyna się druga część wspomnień pochodzącej z Chotowej Anny Bomby, której wspomnienia zdygitalizował i umieścił w sieci jej syn Eugeniusz Bomba.
Całą historię wojennych losów Anny Bomby, jej rodziny i mieszkańców ziemi dębickiej w tamtym okresie można przeczytać pod tym linkiem: http://wieschotowa.wex.pl

Zapraszamy do komentowania historii rodzinnych na naszym profilu na FB.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.