Previous
Next

Kraj. Pijany motocyklista uderzył w przepust

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43 – letni motocyklista, który wczoraj na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w przydrożnym rowie uderzył w przepust. Mężczyznę zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dodatkowo prowadził motor wbrew dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:30 na terenie gminy Izbica. Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, który prawdopodobnie jest pijany. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci i służby ratunkowe.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 43 – letni mieszkaniec Izbicy jadąc motocyklem marki Honda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w przepust. Na miejsce przyleciała jednostka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala w Lublinie.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 43 – latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że motocyklista ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Nieodpowiedzialny 43 – latek będzie odpowiadał przed Sądem. Oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy o zdrowy rozsądek! Zasada jest prosta: piłeś – nie jedź! Dla kierowców, którzy lekceważą przepisy nie będzie żadnej taryfy ulgowej.
Podkomisarz Jolanta Babicz
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.