Arkus i Darco wspierają dębicki szpital

Arkus & Romet Group i Darco zakupiły dla dębickiego szpitala aparaty USG z głowicami, które pozwalają na badanie, wykonanie USG płuc, co w dobie koronawirusa jest bardzo konkretnym narzędziem wczesnej diagnostyki płuc. Sprzęt właśnie został zainstalowany. Dodatkowo szpital otrzymał od Darco i Arkus&Romet Group łącznie 44 opaski telemedyczne, które z kolei są kluczowe dla teleopieki, ponieważ pozwalają na monitorowanie funkcji życiowych pacjenta zdalnie, bez konieczności bezpośredniego kontaktu personelu medycznego. W diagnostyce COVID-19 znajdują zastosowanie w trzech najważniejszych obszarach: zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa poprzez zastosowanie opasek telemedycznych u osób objętych kwarantanną, monitorowania bieżącej sytuacji zdrowotnej pacjenta takich jak: temperatura, tętno, saturacja. Dysponowanie przez szpital opaskami telemedycznymi to również zabezpieczenie realnych możliwości przyjęć na oddziale zakaźnym i w izolatkach.

Dzięki zastosowaniu opaski telemedycznej nie ma konieczności ciągłych pomiarów wykonywanych przez personel medyczny i kontaktu z chorym, gdyż opaska automatycznie i regularnie samoistnie wykonuje pomiary i przesyła je na monitorującą platformę medyczną. Dla szpitala to istotne zabezpieczenie odpowiedniej ilości sprzętu pomiarowego, bo stosowanego w izolatkach może zabraknąć w sytuacji rozprzestrzenienia się epidemii.

Profesjonalny sprzęt i szybka diagnoza w profilaktyce są bardzo ważne, w zasadzie to podstawa w walce z COVID-19, sprzęt konieczny. Zakupione przez Firmę Arkus & Romet Group i Darco aparaty USG do dianostyki płuc i opaski telemedyczne, to sprzęt , który był bardzo potrzebny naszemu szpitalowi do badań pacjentów. W tym trudnym czasie, wsparcie, pozytywna reakcja tych firm na potrzeby szpitala jest ważna, daje poczucie, że możemy na siebie tu na miejscu, lokalnie wzajemnie liczyć – podkreśla Dyrektor Szpitala Przemysław Wojtys.
źródło: A&RG

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0