Bryg. Krzysztof Marek nowym Komendantem PSP w Dębicy

Dzisiaj (13 sierpnia br.) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odbył się uroczysty apel z okazji powołania bryg. Krzysztofa Marka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP.
Nowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy bryg. mgr inż. Krzysztof Marek ma 47 lat i pochodzi z Rzeszowa. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na kierunku ochrona przeciwpożarowa, gdzie studiował w latach 1993-1997 uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W latach 2001 – 2003 kontynuował kształcenie na Uniwersytecie Rzeszowskim, na Wydziale Pedagogicznym, kierunek pedagogika, specjalność – pedagogika nauczania zawodu, specjalizacja – wychowanie obronne i bezpieczeństwo publiczne gdzie uzyskał tytuł magistra.

Od 1999 r. swoje życie zawodowe poświęcił podkarpackiemu pożarnictwu. W latach 1999 – 2019 związany był z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, gdzie pracował jako specjalista, następnie starszy specjalista i oficer operacyjny w Wydziale Operacyjnym, realizując zadania z zakresu funkcjonowania grup specjalistycznych z terenu województwa podkarpackiego oraz ochrony informacji niejawnych. Od 20 czerwca 2019 r. do dnia dzisiejszego sprawował funkcję osoby pełniącej obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Bryg. Marek w trakcie dotychczasowej służby uzyskał m.in. uprawnienia płetwonurka, stermotorzysty oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał: Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

W uroczystym apelu przed komendą PSP w Dębicy z okazji powołania nowego komendanta oprócz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wzięli udział m.in. posłowie: Kazimierz Moskal i Jan Warzecha, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, kapelan OSP powiatu dębickiego ks. Józef Jasiurkowski, starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka, burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, mec. Anna Kaniecka oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu dębickiego, szefowie instytucji, które na co dzień współpracują z komendą.

Fot. PSP Dębica i Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0