Dębicki „Ekonomik” i „LO” w Wojewódzkim etapie Olimpiady o ubezpieczeniach

Znamy już 22 zespoły, które 20 marca w Rzeszowie będą się zmagać w drugim – wojewódzkim – etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W wojewódzkim finale, który odbywać się będzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego rywalizować będą uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z: Jarosławia, Dębicy, Niska, Jasła, Strzyżowa, Ropczyc, Brzozowa, Mielca, Rzeszowa, Krosna, Rzemienia, Tarnobrzega, Łańcuta, Radomyśla Wielkiego i Rymanowa.

Konkurencja była duża. W tegorocznej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” na Podkarpaciu wzięło udział 1599 uczniów z 64 szkół. Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składają się z 3 uczniów. Są to osoby, które najlepiej napisały test o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach. Do II etapu, który odbędzie się 20 marca, komitety wojewódzkie zakwalifikowały 22 szkoły z naszego województwa.

Na Podkarpaciu olimpiada została objęta patronatem ta przez Marszałka Województwa Podkarpackiego
i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W VI edycji  projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, podkarpacka młodzież, pokazała, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, bo w rzeszowskim oddziale ZUS –u, do olimpiady przystąpiła największa ilość szkół w całej Polsce. Młodzież przyznaje, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, bo tak naprawdę, korzystamy z nich przez całe życie”– wskazuje Alicja Kochanowicz-Grabuś – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Rzeszowie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach.

Dla uczniów zainteresowanych i uczestniczących w Olimpiadzie, ZUS uruchomił na Facebook’u  oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane są informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od czterech lat organizuje w szkołach ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”.
To projekt edukacyjny, którego celem jest nauczanie o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach
i obowiązkach przedsiębiorców. Co roku „Lekcjom” towarzyszy konkurs dla uczniów pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs od 2017 ma status Olimpiady.

źródło: ZUS

 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0