Dębiczanie pielgrzymują na Jasną Górę - ziemiadebicka.pl

Dębiczanie pielgrzymują na Jasną Górę


Blisko 700 pielgrzymów z terenu ziemi dębickiej uczestniczy w XXXVI Pielgrzymce Tarnowskiej, która wyruszyła wczoraj z Tarnowa na Jasną Górę. Przed uczestnikami pielgrzymki 240 kilometrów i 9 dni pielgrzymowania. Dębiczanie pielgrzymują w trzech grupach. Grupa nr 11 (św. Jadwiga), grupa nr 12 (św. Michał) i grupa nr 13 (św. Dominik Savio). Za pielgrzymami pierwsze dwa dni. Kolejnych 7 przed nimi.

Wyruszających z Tarnowa pielgrzymów żegnały setki mieszkańców miasta i gości z diecezji tarnowskiej.
Pierwszy dzień pielgrzymowania wypełniony był rozważaniami dotyczącymi tego Kim jest Duch Święty? Patronem pierwszego dnia była św. Faustyna Kowalska. Na nocleg pielgrzymi zatrzymali się w miejscowości Łęki, Szczepanowie (kolumna A) i okolicach Zabawy (kolumna B).
Drugiego dnia, któremu towarzyszyło hasło “Jedność w różnorodności” pielgrzymi przez Zaborów dotarli do Uścia Solnego (kolumna A) i Górki (kolumna B). W upale przemierzyli ponad 40 kilometrów. Jedna z grup dębickich na nocleg  dotarła do Nowego Brzeska. Msza święta odprawiona została dla pielgrzymów w Okulicach Patronem drugiego dnia pielgrzymki jest bł. Karolina Kózkówna.

Zdjęcia dzięki uprzejmości burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka.