-->

Edward Brzostowski we wspomnieniach mieszkańców Dębicy – Małgorzata Kędzior

1 maja 2020 r. odszedł Pan Edward Brzostowski – człowiek legenda, dla którego zawsze największą wartością był drugi człowiek. Wiele uczynił dobrego dla mieszkańców naszego miasta. Zawsze wspierał osoby chore, niepełnosprawne, potrzebujące pomocy. To dzięki jego decyzji, gdy był burmistrzem miasta Dębicy, powstało schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Słonecznej, jak również podjął decyzję o przeznaczeniu jednego z magazynów na trenie byłej jednostki wojskowej na siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dziś Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy ma swoją siedzibę w budynku parterowym bez barier architektonicznych, dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Pamiętam dni przyjęć w Urzędzie Miejskim w Dębicy jak do Burmistrza Brzostowskiego ustawiały się kolejki osób proszących o pomoc w różnych dziedzinach. Każdemu starał się pomóc szukając różnych rozwiązań. „Miarą każdego człowieka jest to, jaki ma stosunek do słabszych istot – dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych”

Panie Edwardzie dziękuję za wszystko co Pan uczynił dla mieszkańców naszego miasta. Cieszę się, że miałam okazję Pana poznać i z Panem współpracować.

Małgorzata Kędzior

Podziel się z innymi
0Shares
0 0