Kraj. Dekarz podczas prac na dachu poślizgnął się i spadł z wysokości kilkunastu metrów

Policjanci międzyrzeckiego komisariatu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac dekarskich w Międzyrzecu Podlaskim. Pracujący na dachu kamienicy mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów. Z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Wczoraj przed południem dyżurny międzyrzeckiego komisariatu powiadomiony został o wypadku do jakiego doszło podczas remontu kamienicy na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. O zdarzeniu poinformowana została również Państwowa Inspekcja Pracy.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-latek podczas wykonywania prac dekarskich pośliznął się na mokrej połaci dachu i spadł z wysokości kilku metrów. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas prac budowlano-remontowych szczególnie na wysokości i podczas obsługi niebezpiecznych urządzeń i narzędzi. Złe samopoczucie, rozkojarzenie, nierozsądne zachowania czy niewłaściwe obsługiwanie narzędzi to najczęstsze przyczyny wypadków.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0