Ławeczka Pamięci Świętej Jadwigi Śląskiej już stoi przy Ratuszu - ziemiadebicka.pl

Ławeczka Pamięci Świętej Jadwigi Śląskiej już stoi przy Ratuszu


Jutro, 16 października mszą św. o godz. 10.00 w kościele Św. Jadwigi w Dębicy rozpoczną się obchody Dnia Patronki Miasta Dębica Świętej Jadwigi Śląskiej. W tym roku przypada okrągła, 10 rocznica ustanowienia Św. Jadwigi Śląskiej patronką Dębicy. Z tej okazji przy figurze patronki obok dębickiego ratusza stanęła “Ławeczka Pamięci” z pamiątkową inskrypcją.

Na okolicznościowej tabliczce został zamieszczony napis: “Ławeczka Pamięci – Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Miasta Dębicy. Z okazji 10.rocznicy ustanowienia Św. Jadwigi Śląskiej Patronką miasta Dębicy decyzją Watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na mocy władzy udzielonej jej przez Ojca Świętego Benedykta VI w rocznicę 660 -lokacji miasta Dębicy i 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. W podpisie znalazła się Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10, Stowarzyszenie “Dziesiątka” oraz Miasto Dębica.

Jutrzejsze uroczystości Dnia Patronki Miasta Św. Jadwigi Śląskiej rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy. Po mszy o godz. 11.00 odbędą się uroczystości przy figurze Św. Jadwigi przy Ratuszu. Po nich ok. 11.30 odbędzie się sesja nadzwyczajna połączona z wykładem ks. prof. dr hab. Andrzeja Hanichy.