Lekarze rywalizują na dębickim basenie - ziemiadebicka.pl

Lekarze rywalizują na dębickim basenie


DSC05121Ponad 110 lekarzy i członków ich rodzin uczestniczy w odbywających się po raz trzynasty w Dębicy Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy. Na starcie mistrzostw stawiło się 48 panów i 34 panie. Kibicują im dębiczanie i członkowie rodzin. Już drugiego dnia mistrzostw medale wręczono kilkudziesięciu zwycięzcom w kilku kategoriach. Dekoracja zwycięzców odbyła się dzisiaj o godzinie  9.30 na dębickim basenie.

Podobnie jak w latach ubiegłych na dębickim basenie rywalizowali będą lekarze medycyny, lekarze stomatolodzy oraz w specjalnej kategorii członkowie rodzin medyków. Na podium stawały mamy z córkami i ojcowie z synami. Nagrodzono także najstarszego uczestnika mistrzostw i wyróżniono tych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tej pływackiej imprezie.

 

Konkurencje pływackie odbywały się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci oraz w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Pływacy uczestniczyli także w specjalnej kategorii: sztafecie rodzinnej. Pierwszego dnia mistrzostw oprócz popołudniowych zmagań na basenie odbyła się w hotelu „Gold”  konferencja naukowa „Postępy w medycynie sportowej” w której wzięli udział olimpijczycy m.in. Józef Lipień. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: m.in. Prezes NRL – Maciej Hamankiewicz, Starosta Powiatu Dębickiego – Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk, prezes ORL w Rzeszowie – Wojciech  Domka i dyrektor SP ZOZ Dębica – Przemysław Wojtys.
Fot. Urząd Miejski w Dębicy
W sobotę 22 kwietnia na zakończenie mistrzostw odbędzie się V Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka w którym zawodnicy wystartują na dystansach: 50, 800 i 1500 metrów.  Kapituła Honorowa nagrody im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka wybierze i nagrodzi „Największy Talent Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu”.
Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę po Dębicy. Goście będą mieli okazję zobaczyć ekspozycję w Muzeum Regionalnym, dwór na Wolicy, ratusz, dom Krzysztofa Pendereckiego, bożnicę, basztę w Zawadzie i ekspozycję w Pustkowie przy Górze Śmierci.  Oficjalne zakończenie mistrzostw odbędzie miało miejsce 22 kwietnia w godzinach wieczornych.
Organizatorami i współorganizatorami  mistrzostw są: Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie , Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Lekarskie – Koło w Dębicy,  Polskie Towarzystwo medycyny Sportowej Oddział Podkarpacki, Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy , Hotel Gold i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.
Sponsorzy Mistrzostw i Konferencji : Stanisław Jedliński OLIMP Labs, Janusz Urbanik VENTOR, Józef Darłak DARCO, Stefan Bieszczad SURET,  Marian Dybowski TABOR.