Mateusz Kutrzeba: "Stawiam na rozwój budownictwa mieszkaniowego w Dębicy" - ziemiadebicka.pl

Mateusz Kutrzeba: “Stawiam na rozwój budownictwa mieszkaniowego w Dębicy”


Dziś odbyła się konferencja prasowa kandydata na burmistrza Dębicy Mateusza Kutrzeby, który na placu za Szkołą Podstawową nr 5  zaprezentował kolejny punkt swojego programu wyborczego. Ma nim być tanie budownictwo mieszkaniowe  na miejskich gruntach.

-Jedna z takich działek, gdzie mogły powstać bloki z tanimi mieszkaniami jest właśnie tutaj – mówił do dziennikarzy Mateusz Kutrzeba. Ma powierzchnię 30 arów i należy do miasta. Można tu z powodzeniem można wybudować trzyklatkowy blok z 36 mieszkaniami.

Kutrzeba wskazuje również inne miejskie nieruchomości gdzie mogą powstać podobne bloki. To między  innymi działka na Osiedlu Matejki na której stoi wieża ciśnień. – Koszt jej rozbióki to 60 tysięcy złotych. W sąsiedztwie jest inna miejska działka, gdyby udało się je scalić, to na tym gruncie można wybudować kolejny dwuklatkowy blok z dwudziestoczterema tanimi mieszkaniami – tłumaczy kandydat na burmistrza Dębicy. Inna miejska nieruchomość znajduje się przy ulicy Krasickiego. W sumie na działkach na Paderewskiego, Krasickiego i os. Matejki może powstać około 100 mieszkań.

Zdaniem radnego pomocne w realizacji tych planów mogą być rządowe środki dostępne porzez Bank Gospodarstwa Krajowego. -Ten punkt mojego programu skierowany jest do osób młodych, których nie stać na drogie komercyjne kredyty – dodaje Mateusz Kutrzeba. Byłby to tanie mieszkania z opcją wykupu na własność np. po dwudziestu latach.