Mikołajkowy Dar Serca w Pilźnie

Rodzice 9-letniej Dominiki robią wszystko, aby ich córka mogła mówić. Karolek jest dzieckiem z zagrożonej ciąży, według rokowań miał nie przeżyć. A jednak chłopiec ma już 8 lat i dzielnie walczy z kolejnymi problemami zdrowotnymi. To tylko dwójka z 20 dzieci z terenu gminy Pilzno, dla których w tym roku zorganizowano Mikołajkowy Dar Serca.

Tradycyjnie na Facebooku uruchomiono grupę „Mikołajkowy Dar Serca – rehabilitacja najmłodszych” https://www.facebook.com/groups/420138905579429/ na której można wystawiać przedmioty bądź uczestniczyć w licytacjach na rzecz dzieci. Każdy użytkownik Facebooka może dołączyć do społeczności ludzi o szczodrych sercach.

Wielki finał przedsięwzięcia przewidziano w niedzielę, 8 grudnia. Najpierw w godz. 9-13 na pilźnieńskim rynku pojawi się święty Mikołaj, będą domowe wypieki i kolędowanie oraz bieg charytatywny. Następnie przewidziano moc atrakcji w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie, gdzie zobaczymy programy artystyczne w wykonaniu dzieci z: Publicznego Przedszkola w Pilźnie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegocicach, PSP w Łękach Górnych, PSP w Lipinach. Zaplanowano też występ grup mażoretek Jupitek z Domu Kultury w Pilźnie oraz pogram dla dzieci – „animinki”. Oczywiście tego dnia będzie możliwość przekazania datków dla bohaterów tegorocznej akcji Mikołajkowy Dar Serca.

Datki można również przekazywać bezpośrednio na konto:

Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej,
ul. Węgierska 30,
39 – 220 Pilzno
BS w Pilźnie

Nr 70 9477 0001 0000 0840 2000 0090

z dopiskiem „Mikołajkowy Dar Serca – rehabilitacja najmłodszych”

źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0