„Miłość dociera wszędzie...” Koncert Charytatywny dla Oliwki i Nikoli - ziemiadebicka.pl

„Miłość dociera wszędzie…” Koncert Charytatywny dla Oliwki i Nikoli


Blisko 14 tysięcy złotych udało się zebrać na leczenie Oliwki i Nikoli Głowacz z Podlesia w ramach   koncertu charytatywnego “Miłość dociera wszędzie” zorganizowanego 25 stycznia w DK “Mors” przez wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 9  wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Siostry cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i wymagają stałej rehabilitacji i leczenia.

W organizację koncertu na rzecz dziewczynek włączyło się bardzo wiele osób. Gośćmi specjalnymi koncertu byli Alina Nowak i Edgar Marcos, Mistrzowie Hiszpanii i Polski, zwycięzcy Pucharu Europy, Finaliści prestiżowych Turniejów Grand Slam i Finaliści największych turniejów międzynarodowych i światowych w tańcach latynoamerykańskich. Podczas koncertu wystąpili lokalni artyści i grupy taneczne: tancerze ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance i Simply Swagg, karatecy z Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego, akrobaci z rzeszowskiej szkoły „Elite Talent Club” oraz zespół Muzycy „Nie – poważni”.

Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 : Karolina Strzałka, Emilka Węgrzyn, Lena Herduś i Bartosz Jedynak, recytacja; Bartosz Król, a także w chórku i lokalnych grupach w/w. Koncert prowadzili Małgorzata Michna i Mateusz Kruczek.

Na widowni DK MOrs podczas koncertu zasiedli m.in.  członkowie i podopieczni Stowarzyszenia „Radość” i Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, 12, Szkoły Podstawowej ze Starej Jastrząbki i Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy, a także uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

W organizację koncertu włączyli się:  Agnieszka Wiater, Barbara Barnaś, Magdalena Rasińska, Renata Kusibab, Krzysztof Bizoń, Urszula Iwańska i Danuta Zborowska (scenografia), Lucyna Magda (opiekun recytacji). Koordynatorem przedsięwzięcia była  Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

Zdjęcia : Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy