„Nauczyciele Dzieciom”, czyli Dzień Dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Dębicy

Czerwony Kapturek to bajka dobrze znana nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym. Rodzice czytają ją swoim pociechom, nauczyciele wykorzystują ją podczas zajęć z najmłodszymi, nierzadko możemy obejrzeć ją także na ekranie telewizora, komputera lub po prostu – zobaczyć na żywo, w wykonaniu aktorów reprezentujących różnorodne teatry dla dzieci.

30 maja 2019r. z okazji Dnia Dziecka nauczyciele PM nr 1 postanowili przygotować dla swoich podopiecznych nietypowy, pierwszy tego typu prezent w placówce – teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. W przedstawieniu wystąpiła kadra pedagogiczna oraz epizodycznie dwoje dzieci 6 – letnich. Niniejsze przedsięwzięcie wymagało od nauczycieli wiele pracy i zaangażowania. Do występu „aktorzy” przygotowywali się już od marca b. r. Niemałym wyzwaniem było także skompletowanie odpowiednich rekwizytów, oddających charakter tytułowej bajki. Teatrzyk został przedstawiony na sali grupy I, specjalnie przygotowanej i wyposażonej do tego typu wydarzeń teatralnych.

Pomysłodawczynią całego zdarzenia była nauczycielka J. Wołowiec, która wraz z siedmiorgiem innych nauczycielek zaprezentowała zabawną historię o Czerwonym Kapturku, z ważnym morałem mówiącym o tym, że nie należy ufać nieznajomym.

W przedstawieniu wystąpili:
– Natalia Ziarko jako Czerwony Kapturek;
– Joanna Wołowiec jako Mama;
– Katarzyna Hałata jako Babcia;
– Jadwiga Krogulska jako Wilk;
– Natalia Szustkiewicz jako Pan Gajowy;
– Bożena Bała jako Duży Krasnoludek;
– Lena Jaje, lat 6 oraz Kacper Warchał, lat 6 jako Małe Krasnoludki;
– Małgorzata Kusibab jako Narrator oraz
– Renata Smagacz jako Dźwiękowiec.

Na widowni znalazło się blisko 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, Dyrektor PM nr 1 mgr Anna Szczepanik, kadra pedagogiczna, pracownicy oraz przedstawiciele rady rodziców.

Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem ze strony wszystkich odbiorców.
Najważniejsi widzowie – dzieci, z zaciekawieniem śledziły występy swoich nauczycieli na scenie. Niemałą radość sprawiło im także zgadywanie, w jakie role wcieliły się nauczycielki, znane im na co dzień w zupełnie innej odsłonie.

Na zakończenie spotkania wszyscy „aktorzy” zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dzięki uprzejmości Bernadetty Mardeusz udało się nagrać film, który pozostanie wspaniałą pamiątką na lata.

Nagranie można obejrzeć pod adresem

źródło: MP nr 1 w Dębicy /Katarzyna Hałata