Ośmiu chętnych do budowy nowego żłobka w Dębicy

Ośmu oferentów odpowiedziało na ogłoszenie dębickiego ratusza na budowę budynku parterowego przy Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy wraz z placem zabaw i niezbędną infrastrukturą techniczną dostosowaną do wieku dzieci żłobkowych.

Władze miasta są pełne optymizmu. Miasto liczy na to, że uda się wyłonić wykonawcę już w pierwszym przetargu. Dziś po otwarciu kopert w okazało się, że najtańsza oferta opiewa na kwotę  2,4  mln. zł. Najdroższa na blisko 2,9 mln zł. Teraz zaproponowane oferty ocenią urzędnicy. Cena ma być ważnym, ale nie najważniejszym kryterium, bo startujące w przetargu  firmy oceniane będą też pod kątem doświadczenia.  Procedura przetargowa jest w toku.

„Otwarliśmy oferty, dobra informacja jest taka, że mamy ich 8 i wszystkie mieszczą się w zakładanym budżecie, pokazuje to, że nasze szacunki były właściwe. Wszystkie oferty są finansowo akceptowalne, ale zróżnicowane cenowo. Teraz mamy 30 dni na zawarcie stosownej umowy z wybranym wykonawcą”  – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta.

Miejski żłobek, który powstanie otrzymał dofinansowanie z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2020. Placówka ma być wybudowana do końca listopada 2020 r.  Zostanie tam utworzonych 75 nowych miejsc żłobkowych.  W ramach inwestycji zaplanowano budowę budynku parterowego wraz z placem zabaw i niezbędną infrastrukturą techniczną dostosowaną do wieku dzieci żłobkowych.

ZESTAWIENIE  OFERT

Podziel się z innymi
0Shares
0 0