Pilzno. Absolutorium dla burmistrz Gołębiowskiej jednogłośnie, wotum zaufania już nie

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Pilźnie burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska uzyskała jednogłośne absolutorium za rok 2019. Ale za wotum zaufania głosowało już tylko 9 radnych. Czterech było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

-Budżet za ubiegły rok został wykonany bez zastrzeżeń, dlatego zagłosowaliśmy za absolutorium dla pani burmistrz – mówi jeden z opozycyjnych radnych Rady Miejskiej w Pilźnie. Ale głosowaliśmy przeciw udzieleniu burmistrz wotum zaufania, bo nie bardzo rozumiemy jej obecność na wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego, który bardzo wyraźnie określa swój światopogląd, a który w wielu aspektach jest dla nas nie do zaakceptowania.

Wotum zaufania ostatecznie Ewa Gołębiowska uzyskała, ale nie jednogłośnie jak to miało miejsce w przypadku głosowania nad absolutorium.

Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska w miniony czwartek uczestniczyła w spotkaniu wyborczym kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Obok niej byli tam między innymi również gospodarze innych gmin – Marek Rączka – wójt Gminy Żyraków oraz Wojciech Staniszewski, burmistrz Gminy Brzostek.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0